Bezkontaktná čipová karta

Pre využívanie PCL je potrebné požiadať o vydanie bezkontaktnej čipovej karty (BČK) v predajniach DPB a. s., cez internet elektronickou žiadankou, prípadne u tretích osôb, ktoré vydávajú bezkontaktné čipové karty na základe zmluvných vzťahov s DPB a. s. BČK je pre účely fyzických osôb neprenosná, vydávaná na meno.

Samotná BČK má platnosť 5 rokov. Ak už vlastníte BČK, stačí si len v predajniach DPB a. s. zakúpiť PCL s Vami požadovanou časovou a územnou platnosťou. Prostredníctvom internetu sa dá zakúpiť aj BČK, ktorú je možné si nechať zaslať Slovenskou poštou, a. s. vrámci Slovenskej republiky alebo vyzdvihnúť na ktoromkoľvek predajnom mieste DPB, a. s. Formulár na vyplnenie žiadosti o novú BČK nájdete tu.

Na čo slúži čipová karta

Bezkontaktnú čipovú kartu (BČK) môžete využiť ako nosič PCL a umožňuje tiež využívanie EP. Internetový predaj predplatných cestovných lístkov (iPCL) na túto kartu je možný prostredníctvom eShopu DPB, a. s. pre všetky BČK, ktorých emitentom je DPB, a. s. Internetové plnenie EP prostredníctvom eShopu je možné u správcu peňaženky.

Kde sa dá zakúpiť

Čo potrebujete na zakúpenie

Na predajnom mieste

  • Fotografiu s rozmermi 3,5 cm x 3 cm (výška x šírka), ktorá zodpovedá súčasnej podobe žiadateľa, zobrazujúca žiadateľa v čelnom pohľade, v občianskom odeve, bez okuliarov s tmavými sklami a bez prikrývky hlavy, ak jej použitie nie je odôvodnené náboženskými alebo zdravotnými dôvodmi; v tomto prípade nesmie prikrývka hlavy zakryť tvárovú časť spôsobom znemožňujúcim identifikáciu žiadateľa.
  • V prípade, že si chcete uplatniť nárok na zľavu, je potrebné predložiť aj požadovaný doklad v zmysle PP IDS BK.

Predajne vybavené fotopracoviskom, na ktorom vám fotografiu na BČK vyhotovia bezplatne: Hodžovo námestie, Námestie Franza Liszta (Hlavná stanica), Krasňany - Gaštanový hájik (obratisko električiek pri železničnej stanici Vinohrady), Olejkárska 1, Dúbravka, Petržalka.

Cez internet

  • fotografiu v dostatočnom rozlíšení, ktorá zodpovedá súčasnej podobe žiadateľa, zobrazujúca žiadateľa v čelnom pohľade, v občianskom odeve, bez okuliarov s tmavými sklami a bez prikrývky hlavy, ak jej použitie nie je odôvodnené náboženskými alebo zdravotnými dôvodmi; v tomto prípade nesmie prikrývka hlavy zakryť tvárovú časť spôsobom znemožňujúcim identifikáciu žiadateľa.
  • V prípade, že zákazník zašle DPB, a. s. nesprávne prílohy alebo fotografiu zákazníka (napr. staršiu ako 1 rok, resp. nevhodnej na vyhotovenie dokladu – napr. nezobrazujúca zákazníka v čelnom pohľade, v občianskom odeve, bez okuliarov s tmavými sklami a bez prikrývky hlavy, ak jej použitie nie je odôvodnené náboženskými alebo zdravotnými dôvodmi), DPB, a. s. môže pristúpiť k zrušeniu objednávky zákazníka, o čom bude zákazník informovaný e-mailovou správou.
  • Úhrada za nespracovanú žiadanku bude zákazníkovi vrátená na účet po znížení o storno poplatok v zmysle cenníka.
  • V prípade, že si chcete uplatniť nárok na zľavu, je potrebné predložiť aj oscanovaný požadovaný doklad (žiaci, študenti, dôchodcovia nad 60 rokov)

Poskytujeme dve možnosti doručenia BČK

  • Osobný odber na zvolenom predajnom mieste DPB, a. s. Poplatok v zmysle cenníka.
  • Zaslanie BČK prostredníctvom Slovenskej pošty, a. s. na Vami uvedenú adresu.

Cena

Poplatok v zmysle Cenníka (Poštu zasielame len na adresy v rámci SR).

Poplatok za vydanie BČK Dopravným podnikom Bratislava, akciová spoločnosť je 7,00 €.