Lístok - Predplatný cestovný lístok

Predplatné cestovné lístky (PCL) sa predávajú len vo forme elektronického zápisu na bezkontaktnú čipovú kartu (BČK), ISIC s čipom. 

Čo potrebujem?

Pre využívanie PCL je potrebné byť vlastníkom BČK, ISIC s čipom alebo bezkontaktnej platobnej karty.

Kde sa dá PCL zakúpiť:

  • v predajniach DPB, a. s.
  • na predajných miestach všetkých dopravcov zapojených do Integrovaného dopravného systému v Bratislavskom kraji (IDS BK)
  • prostredníctvom internetového obchodu (eShop dopravcu, ktorý BČK vydal, resp. personalizoval)
  • u vodičov v regionálnych autobusov, ak je požadovaný PCL bez zmeny časovej a zónovej platnosti oproti predchádzajúcemu zakúpenému PCL
  • Slovenská pošta, a. s. na všetkých pobočkách v Bratislavskom kraji

Ako sa predplatný cestovný lístok používa

Výber vhodného PCL

Pred kúpou PCL si najskôr zo schémy zón vyberte tie zóny, cez ktoré budete chcieť cestovať. Podľa počtu a druhu zvolených zón sa vypočíta cestovné. Do výpočtu ceny sa počíta každá jedna zóna, cez ktorú budete cestovať, teda aj taká, ktorou váš spoj prechádza a nezastavuje tam. Každá zóna má svoje číselné označenie, pri kúpe lístka je potrebné vedieť predajcovi vymenovať zoznam zón, ktoré si želáte zakúpiť. Každá zóna sa ale počíta len raz, takže cez jednu zónu môžete pri vašej ceste prechádzať viackrát.

  • Zónu 100 nie je možné zakúpiť samostatne, predáva sa vždy len so zónou 101.
  • Zónu 101 nie je možné zakúpiť samostatne, predáva sa vždy len s vybranou inou zónou.

Prehľad všetkých pohybov na BČK, kúpu a platnosť PCL, naplnení a pohybov EP je možné sledovať po vytvorení konta na stránke IDS BK.

Cestovanie mimo zaplatených zón

Ak cestujete mimo územia, pre ktoré máte platný PCL, môžete pri svojej ceste použiť iný platný PCL alebo jednorázový cestovný lístok (JCL) podľa tarify IDS BK, príp. podľa tarify dopravcu.

Podrobnejšie informácie o tom, ako postupovať, ak pri jednej ceste využívate služby viacerých prepravcov (vozidlá DPB, vlaky ZSSK, regionálne autobusy spoločnosti ARRIVA Mobility Solutions), nájdete na stránke IDS BK.

Tarifa

Podrobnejší popis nájdete v Prepravnom poriadku IDS BK.

Cenník

Cenník nájdete tu.