Zmeny v MHD od augusta: zlepšenie intervalov, nadväznosti a hustoty spojov, obsluha nových lokalít vo vybraných častiach mesta


Mestské časti Ružinov, Dúbravka, Devínska Nová Ves, Záhorská Bystrica a Lamač čakajú od 5. augusta 2023 lokálne zmeny v trasovaní a cestovných poriadkoch niektorých liniek. DPB nimi zefektívni cestovanie napríklad prispôsobením počtu spojov podľa ich vyťaženosti. Linky, ktoré využíva veľký počet cestujúcich, budú posilnené. Aby však tieto vylepšenia mohli byť realizované v rámci rozpočtu DPB, ktorý má isté obmedzenia, tak zároveň trasy s nízkym počtom cestujúcich budú upravené, prípadne nahradené novými spojeniami. Minimalizujú sa tiež súbehy liniek obsluhujúcich rovnaké oblasti. Mestské časti však po zmenách získajú garanciu nosných liniek, teda takých, ktorých vysoká frekvencia spojov poskytuje komfortné spojenie s centrom mesta. Takéto linky sú rozpoznateľné číslom s farebným podkladom.

Podrobný rozsah zmien pre cestujúcich bude dostupný na všetkých zastávkach v danej lokalite. Aby bol prechod na nový grafikon pre cestujúcich dostatočne zrozumiteľný, v termíne od 29.7.2023 do 11.8.2023 budú na významných zastávkach a prestupných uzloch menených liniek aj informátori, ktorí budú nápomocní pri vysvetľovaní nových trás či cestovných poriadkov a cestujúcim poskytnú užitočné rady a tipy.