Infolinka: 02 5950 5950

Lístok - karnet

Karnet od 01. 07. 2021 nie je možné zakúpiť.  Držitelia ho môžu využiť do 30. 09. 2021Základné informácieKarnet je univerzálny papierový cestovný lístok s možnosťou viacnásobného využitia. Lístok má 24-políčok (z každej strany 12) pre označenie, z ktorých si podľa návodu, ktorý je súčasťou lístka, označíte toľko polí, koľko práve potrebujete. Karnet tak môžete využiť na 2 až 8 ciest.

Karnet je určený pre každého cestujúceho, ktorý necestuje často.

Ako sa karnet lístok používa

Z tabuľky, ktorá je v spodnej časti lístka, zistíte počet políčok potrebných pre vašu cestu, odrátate si ich počet od políčka číslo 1, alebo od posledného označeného lístka. Za týmto políčkom lístok zohnete a vložíte do označovača. Nie je teda potrebné označovať každé jedno pole, stačí len posledné. Za použité sa považuje tak políčko označené na začiatku cesty, ako aj všetky pred ním neoznačené políčka. Dôležité preto je, aby ste postupovali od políčka číslo 1 po políčko 24 a nie naopak.

Ak cestujete viacerí, zopakujte tento postup pre každého jedného cestujúceho.

Pokiaľ je na Karnete menej prázdnych políčok ako je pre cestu potrebných, je možné skombinovať dva Karnety – na prvom sa označí posledné políčko, na druhom zostávajúci počet – zónová a časová platnosť sa tak určí súčtom označených políčok.

Pokiaľ nechcete použiť druhý Karnet, môžete si na úsek cesty, ktorý vám už prvý Karnet nepokrýva, zakúpiť jednorazový cestovný lístok s príslušnou časovou a zónovou platnosťou.

Zóna 100 sa počíta ako dve zóny.

Vzor karnet lístkov vydaných DPB, a. s.