Bratislava má šancu dosiahnuť kolektívnu imunitu, vyhlasujeme preto súťaž o ročné električenky pre zaočkovaných


Vakcináciou chránime nielen seba a svojich najbližších, ale prispievame tak aj ku kolektívnej imunite, ktorá pomôžete Bratislave zvýšiť šancu, aby sa život v meste nezastavil ani počas tretej vlny, neutíchla kultúra, neskrachovali kaviarne, reštaurácie, kluby, obchody či športoviská a aby sme sa mohli naďalej slobodne a bezpečne stretávať alebo aj bezpečne používať verejnú dopravu.

"Pokiaľ nebudeme mať dostatočnú kolektívnu imunitu, ktorá zabráni komunitnému šíreniu vírusu, znovu nám hrozia preplnené nemocnice, zatváranie prevádzok a obmedzovanie služieb, čo by mnohí už ani finančne a ani psychicky nezvládli. Rozhodli sme sa preto motivovať tých, ktorí sa ešte zaregistrujú na očkovanie a aj tých, ktorí už zaočkovaní sú, možnosťou vyhrať ročnú električenku v hodnote 199 eur,“ povedal primátor Bratislavy Matúš Vallo.

Dopravný podnik Bratislava má za cieľ nabádať ľudí, aby presadli z áut do mestskej hromadnej dopravy. V dôsledku pandémie však prepravuje zhruba dve tretiny pôvodného počtu cestujúcich.

„Očakávame, že po lete dôjde k výraznému rastu počtu cestujúcich. Všetko však bude závisieť od celkovej zaočkovanosti obyvateľov a prípadnej ďalšej vlny pandémie. Návrat do normálu vieme dosiahnuť iba kolektívnou imunitou. Preto vítame túto iniciatívu hlavného mesta. Práve ročná električenka môže totiž motivovať Bratislavčanky či Bratislavčanov prinavrátiť sa k cestovaniu MHD. Súťažiacich budú žrebovať zamestnanci DPB, ktorým tiež záleží na verejnom zdraví a cestujúcej verejnosti chcú ísť príkladom,“ doplnil Michal Halomi, člen predstavenstva DPB a.s.

Registrovať sa do súťaže na podporu očkovania je možné oddnes, piatka 9.7. 2021, na stránke www.kolektivnaimunita.sk, kde je potrebné vyplniť online formulár. Každé dva týždne vyžrebujeme 15 výhercov,  ktorí získajú bezplatnú ročnú električenku v hodnote 199 eur.

Výhercov, ktorí získajú celkovo 60 bezplatných ročných električeniek, budeme počas mesiacov júl a august žrebovať v 4 kolách, po 15 električeniek. Prvé žrebovanie sa bude konať v piatok 16.7. a následne každý piatok v 2-týždenných intervaloch, t.j. 30. 7. 2021, 13. 8. 2021  a 27. 8. 2021.

Do súťaže sa môže prihlásiť každý obyvateľ a obyvateľka Bratislavy starší/a ako 18 rokov, len raz, a to s jedným telefónnym číslom a e-mailovou adresou. V prípade, že v danom kole súťažiaci nevyhrá, bude automaticky zaradený do nasledovného žrebovania. Výhercovia v danom kole nebudú zaradení do nasledujúceho žrebovania. Trvalý pobyt nie je podmienkou. Pri prevzatí výhry bude potrebné preukázať sa potvrdením o očkovaní proti COVID19.