Ďalšia veľká modernizácia vozidlového parku autobusov: Dopravný podnik vyhlasuje súťaž na kĺbové vozidlá


Predmetom verejného obstarávania je vyrobenie, dodanie a schválenie na prevádzku 150 ks nových nízkopodlažných (trojnápravových) mestských autobusov s CNG pohonom a 100 ks s dieselovým pohonom spĺňajúcim najprísnejšiu emisnú normu Euro 6e, s celkovou obsaditeľnosťou minimálne 120 cestujúcich a dĺžkou do 18,8 metra.

Proces obnovy vozidlového parku pokračuje. Snažíme sa postupovať systematicky - vozidlá neustále dopĺňame a obmieňame, o čom svedčí fakt, že už do konca tohto roka bude v uliciach nasadených stopäťdesiat nových autobusov. Na základe tejto súťaže preferujeme uzavrieť rámcové zmluvy najmä na nákup nízkoemisných dopravných prostriedkov. Využívame a nachádzame rôzne dostupné zdroje a potrpíme si na detaily výbavy a prevedenia, aby boli nové autobusy pre obyvateľov hlavného mesta, ale aj návštevníkov čo najkomfortnejšie,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Cestujúci môžu očakávať ďalšie nové plne klimatizované a nízkopodlažné autobusy s determálnymi bočnými oknami, ktoré zabezpečia tepelný komfort najmä v letných mesiacoch. Samozrejmosťou sú nerezové madlá a tyče, hygienickejšie sedadlá s nenasiakavými poťahmi, kamerový systém i nový informačný systém s LED bodovými panelmi či vnútornými LCD displejmi zobrazujúcimi reálne odchody nadväzných spojov zo zastávok. Ide o nadštandardnú výbavu, ktorá je obyvateľmi Bratislavy obľúbená.

Pre vodičov požaduje DPB priestrannú kabínu vrátane úložného priestoru, ergonomické usporiadanie prístrojovej dosky, kvalitné a pohodlné sedadlo i chladničku.

Obstarávacia cena vozidiel sa vzhľadom na rôzne typy líši. Predpokladaná hodnota zákazky na dodanie autobusov s CNG pohonom predstavuje 52,5 mil. eur a hodnota súťaže na autobusy s dieselovým pohonom 33 mil. eur. Výsledok súťaží bude podkladom pre uchádzanie sa o finančné zdroje z príslušných eurofondových programov, štrukturálnych fondov alebo iných prostriedkov určených na obdobné nákupy vozidiel.

Autobusy budú dodávané na základe rámcovej zmluvy a po zadaní jednej alebo viacerých objednávok podľa potrieb DPB. Dodacia lehota je stanovená do 12 mesiacov od zadania objednávky. Nové autobusy v uliciach Bratislavy nahradia 12 až 15 ročné vozidlá a skvalitnia cestovanie mestskou hromadnou dopravou.

 

Najčítanejšie správy