DPB posilní vďaka novým BUS pruhom prevádzku MHD do Petržalky


Jedná sa o veľmi dôležité linky, ktoré spájajú hlavnú stanicu a centrum mesta s najväčšou bratislavskou mestskou časťou - Petržalkou.

Spoločný interval autobusových liniek sa na najvyťaženejšom úseku Zochova - Petržalka skracuje mimo špičky iba na 5 minút. V špičke budú jazdiť autobusy každé 2 minúty.

Bez jediného autobusu navyše

DPB môže autobusové linky posilniť bez toho, aby musel kúpiť nové vozidlá či prijať ďalších šoférov. Posilnenie prevádzky autobusov umožnilo vybudovanie nových BUS pruhov, vďaka ktorým autobusy šetria množstvo času, ktorý by inak strávili v zápchach spolu s osobnými autami. Autobusy tak dokážeme na rovnakej trase otočiť aj viackrát. Z rovnakého dôvodu zavádzame aj viac zastávok na znamenie, ktoré zrýchľujú dopravu.

Vďaka novému BUS pruhu na Štefánikovej a posilneniu prevádzky MHD sa zároveň veľmi zlepšuje spojenie Hlavnej stanice s prestupným uzlom Zochova, z ktorého pokračujú linky do celej Petržalky a k internátom Mlyny. Autobusy tu budú v špičke jazdiť približne každé 4 min. a mimo nej maximálne raz za 10 minút namiesto súčasných 12 minút.

Aj v súvislosti s pripravovaným spustením parkovacej politiky, ktorá výrazne zvýši nároky na naše služby, veľmi podporujeme snahu magistrátu budovať v meste vyhradené pruhy pre MHD.