DPB zlepšuje dopravu okrajovej časti Petržalky


Nové vedenie Dopravného podniku Bratislava vyhlásilo v lete projekt Máme spoločný cieľ, v rámci ktorého môžu cestujúci dopravcu cez Facebook upozorňovať na možnosti, ako by navrhovali zlepšiť dopravu v Bratislave. DPB sa všetkými návrhmi cestujúcich zaoberá a vybrané začína postupne realizovať.

Od tohto týždňa DPB zlepšuje obsluhu rozrastajúcej sa okrajovej časti Petržalky pri Betliarskej ulici, kde sa nachádza poliklinika, hotel, vozovňa autobusov a v okolí sa budujú ďalšie nové objekty. MHD do tejto časti mesta síce premáva, avšak iba vo vybrané časti dňa.

Po novom budú preto autobusové linky 92 a 192 premávať celoročne, teda aj cez školské prázdniny a nasadíme na ne kapacitnejšie vozidlá.

Väčšou novinkou budú dve varianty trasy autobusu 99 vo večerných hodinách, kedy už linky 92 a 192 nepremávajú. Približne každý druhý spoj bude večer stále zachádzať na Antolskú, ostatné spoje budú pokračovať rovno až na Betliarsku a k vozovni Petržalka. MHD tu tak bude cez pracovné dni zabezpečená celodenne až do večera.

Veľmi sa tým zlepši cestovanie z práce aj našim šoférom, ktorí doteraz museli po náročnej službe a odstavení autobusu dochádzať k MHD aj niekoľko zastávok pešo.

Cestujúcich prosíme, aby si pri cestovaní autobusom linky 99 venovali zvýšenú pozornosť tomu, kde daný spoj končí. Trasa v úseku Ovsište - ŽST Petržalka - Ľubovnianska sa nemení. Ďalej budú autobusy jazdiť vo večerných hodinách striedavo na Antolskú a k vozovni Petržalka.

Dopravný podnik zároveň rieši aj ďalšie podnety cestujúcich, ktorí navrhujú zlepšenie dopravy v ďalších častiach mesta. V prípade nápadov môžu cestujúci kontaktovať Dopravný podnik priamo prostredníctvom sociálnej sieti Facebook. Jedným z aktuálne realizovaných podnetov je vyššia bezpečnosť vo vozidlách MHD. Dopravný podnik vyhlásil výberové konanie na dodávku kamerového systému do električiek, autobusov i trolejbusov.