Kaviareň z električky alebo doplnenie flotily iným dopravcom. Dopravný podnik Bratislava opäť predáva ojazdené vozidlá


Vozidlá ponúkané do dražby jazdili v uliciach Bratislavy desiatky rokov. Za ten čas najazdili milióny kilometrov a previezli množstvo cestujúcich. Aj keď sú mnohé vďaka údržbe ešte stále spoľahlivé, postupom času ich prevádzka stráca na efektivite a súčasne prestali spĺňať podnikom nastavené základné kritériá dôležité pre komfort vodiča aj cestujúcich – ich vysokopodlažnosť obmedzujúca osoby s telesným znevýhodnením, matky s kočíkmi alebo seniorov. S príchodom nových moderných trolejbusov a električiek do vozidlovej flotily DPB strácajú využitie.

Dopravný podnik do dražby ponúka 12 pojazdných električiek K2S, ktoré v Bratislave jazdili od polovice 70-tych rokov a od 90-tych rokov postupne prešli modernizáciou. Rovnako je na tom aj deväť ponúkaných trolejbusov Škoda 14Tr a 15Tr – tie DPB prevádzkoval od začiatku 90-tych rokov. V aukcii sa objavil aj jeden trolejbus Škoda 25Tr, avšak ten je v nepojazdnom stave.

Pre záujemcov je k dispozícii aj autobus Karosa C734, dlhodobo využívaný ako pracovné vozidlo traťovej služby, predtým ešte ako autoškolský autobus. 

Okrem vozidiel, ktoré pravidelne prepravovali cestujúcich,  DPB ponúka aj vozidlá údržby – vozidlo Mercedes určené na čistenie koľají, Tatra T815, ktorá ťahala trolejbusy v rámci Depa Trnávka alebo Tatra T815 slúžiaca ako cisterna.

Záujemcovia – fyzické alebo právnické osoby sa môžu do dražby prihlásiť ešte do piatka 10. novembra, do 10:00. Viac informácií o súťaži tu: https://dpb.sk/sk/verejne-obstaravanie/obchodna-verejna-sutaz-c-ovs-09-2023-predaj-ojazdenych-dopravnych-prostriedkov  

 

 

Najčítanejšie správy