Moderné mesto má modernú dopravu – presvedčte sa na Dni otvorených dverí DPB


To všetko a ešte viac prezradíme na Dni otvorených dverí Dopravného podniku Bratislava (DOD) 22. septembra 2018 od 10:00 do 16:00 vo vozovni Jurajov dvor. O zábavu sa postará jedna z najpopulárnejších slovenských kapiel Iné Kafe.

Dopravný podnik Bratislava pozýva malých aj veľkých priaznivcov verejnej dopravy na prehliadku areálu s expozíciou moderných, ale aj historických vozidiel MHD, ktoré v bežnej premávke verejnosť spravidla nevidí. Nastúpte do nového elektrobusu, preskúmajte všetky jeho vymoženosti, opýtajte sa, čo všetko vás o vozidlách zaujíma, k dispozícií vám bude totiž tím pracovníkov DPB, a.s. Nahliadnuť budete môcť výnimočne aj do dielní a jednotlivých prevádzok, ktoré sú využívané k denným opravám vozidiel.

Ukážeme vám tiež ako sa o naše vozidlá staráme a čistíme ich. Umývacia linka pôjde na plné obrátky. Dokonca vám dovolíme, aby ste k čistote vozidiel prispeli aj vy. Stačiť bude len dobrá nálada, o handričky, špongie a metličky pre vaše ratolesti sa postaráme my.

Nezabudli sme ani na otcov, či mamy. Ak ste niekedy túžili viezť autobus, či trolejbus, my vám to na Dni otvorených dverí splníme. Stačí ak máte vodičský preukaz skupiny B a zaregistrujete sa v náborovom stánku DPB, a.s. Potom stačí mať len nabitý mobilný telefón, aby ste sa so zážitkom pochválili svojim blízkym. A pokiaľ sa vám jazda autobusom, či trolejbusom zapáči, naše kolegyne z náborového stánku vám veľmi radi poskytnú všetky potrebné informácie, čo urobiť pre to, aby sa z vás stal profesionálny vodič alebo vodička MHD.

Pre tých, ktorí radi súťažia, máme pripravenú tombolovú kartičku, ktorú si môžete prevziať pri vchode do areálu vozovne Jurajov dvor z Bojnickej a Vajnorskej ulice. Kartička bude slúžiť ako pas na špeciálne pečiatky, ktoré môžete zbierať z 5 stanovísk:

  • ukážka ťažkého odťahu
  • výmena pneumatiky na autobuse
  • prehliadka haly ľahkej údržby električiek
  • vozidlo dispečingu
  • veselý autobus IDS BK

Keď nazbierate pečiatky zo všetkých stanovísk, stačí už len vyplniť kartičku a vhodiť do urny, ktorá sa bude nachádzať v blízkosti pódia, kde sa zároveň budú žrebovať výhercovia o zaujímavé ceny, ktoré venoval DPB, a.s. a aj jeho partneri.

Mapu areálu vozovne Jurajov dvor so stanoviskami nájdete TU.

Ani tento rok nevynecháme obľúbené jazdy našim cabrioBUSOM po areály vozovne. Novinkou bude simulácia nakoľajovania električky, ktorá sa uskutoční každú celú hodinu a dokonca bude pre vás pripravený stánok s predajom reklamných predmetov DPB, a.s. Z DOD si tak môžete odniesť okrem krásnych zážitkov aj hrnček, knihu alebo mikinu s potlačou novej električky.

V rámci DOD si môžete vyskúšať simulátor nárazu, odfotiť sa na FUNFACE, a aj tento rok sú zaradené do programu odborné prednášky na témy: technické vybavenie dielní ľahkej údržby električiek, nové elektrobusy a rozprávať sa bude aj o tom ako funguje  prvý bike-sharing v Bratislave. Prednášky začínajú o 11:00 a budú prebiehať v hodinových intervaloch.

Najmenší sa môžu do sýtosti vyšantiť na kolobežkách na dopravnom ihrisku, ktoré bude mať pod palcom Mestská polícia, ostatní návštevníci sa zas môžu tešiť aj na zásah psovodov vo vozidle. Na stanovisku nášho partnera OLO sú pripravené tvorivé dielničky a nezabudli sme ani na prehliadku smetiarskeho auta aj s kolegami. Chýbať nebude stanovisko Integrovaného dopravného systému Bratislavského kraja s Veselým autobusom, Krajského riaditeľstva Policajného zboru Bratislava a opätovne nebudú chýbať ani kolegovia z Operačné stredisko záchrannej zdravotnej služby Bratislava, ktorí návštevníkom ochotne odovzdajú cenné informácie týkajúce sa záchrany života.

Celým podujatím bude sprevádzať moderátor Martin Šilan a program spestrí vystúpenie pre najmenších od PACI PAC a kúzelníka WOLFA. Tešiť sa môžete aj na vystúpenie ROBO PATEJDL BAND a o 15:00 vystúpi jedna z najpopulárnejším slovenských kapiel Iné Kafe.

V závere podujatia o 16:00 je pre všetkých návštevníkov pripravený konvoj električiek, ktorý štartuje  z pred haly ľahkej údržby električiek po trase: Vajnorská – Trnavské mýto – Krížna – Špitálska – Námestie SNP – Obchodná – Radlinského – Račianske mýto – Račianska – ŽST Vinohrady.

Počas DOD bude zabezpečená kyvadlová doprava zadarmo!

Električková linka č. 10:

Jurajov dvor – Vajnorská – Trnavské mýto – Vazovova – Radlinského – Obchodná – Námestie SNP – Jesenského – Námestie Ľudovíta Štúra – Šafárikovo námestie – Špitálska – Krížna – Trnavské mýto – Vajnorská – Jurajov dvor.

Linka č. 10 bude premávať v 15 minútových intervaloch:

z Jurajovho dvora: od 9:15 do 16:15

z Námestia Ľ. Štúra: od 9:40 do 16:40

Cestovný poriadok linky č. 10 TU.

Na podujatie sa možno dopraviť aj pravidelnými linkami 4, 53, 57, 63, 65, 96, 204, 205.

Srdečne vás pozývame na podujatie DOD 2018. Veríme, že z bohatého programu si každý, ako deti, tak aj dospelí vyberú to svoje. Tešíme sa na vás!


Ďakujeme partnerom, ktorí nás podporili: