Nočná jazda retro trolejbusom po vozovniach a Bratislave


Počas akcie nás bude sprevádzať naša skvelá kolegyňa Ľubka Diabolková, ktorá je skutočným slniečkom bratislavskej MHD a trolejbusmi žije celý svoj život. Pred 11 rokmi začínala ako vodička trolejbusov a postupne sa prepracovala až na ich hlavnú výpravkyňu. Aby však neprišla o kontakt s reálnou prevádzkou, vždy keď má voľný čas, sadá za volant a vozí našich cestujúcich do najstrmších bratislavských kopcov.

Ak uvidíte v uliciach vodičku, ktorá na pozdrav máva všetkým deťom v okolí a usmieva sa od ucha k uchu, je to rozhodne ona. Ťažko by sme hľadali človeka, ktorý svoju prácou miluje tak, ako ona.

Tentokrát nám so špeciálnym trolejbusom zastaví na rôznych fotozastávkach, takže si budete môcť nafotiť retro vozidlo s najkrajšími dominantami mesta. Akcia je netypická tým, že sa bude konať až večer, keď celé mesto utíchne a všade budú svietiť svetielká.

Štart retro trolejbusu označeného nápisom "Máme spoločný cieľ" je naplánovaný na sobotu 19. októbra o 18:00 na Hlavnej stanici. Trolejbusom sa odvezieme do Vozovne Trnávka, kde nás čaká prehliadka a následne sa vydáme na opačný koniec mesta do Vozovne Hroboňova. Koniec akcie odhadujeme okolo 22:30. Po trase sa bude dať samozrejme vystúpiť.

Aj takto netypicky sa snažíme poukázať na významné výročie bratislavských trolejbusov. Na všetkých fanúšikov dopravy sa veľmi tešíme a keďže očakávame, že prídu ľudia z celého Slovenska i Čiech, trasu trolejbusu sme naplánovali tak, aby sme im ukázali čo najviac z trolejbusovej Bratislavy. Zavítame do oboch vozovní, pôjdeme okolo Bratislavského hradu i Prezidentského paláca a pozrieme sa aj na Kolibu, z ktorej je najkrajší výhľad na celé mesto. V prípade veľkého záujmu budeme zvažovať možnosť vypravenia viacerých trolejbusov.

Na jazdu plánujeme nasadiť legendárny trolejbus typu Škoda 14 Tr (6285).

Upozorňujeme, že počet miest je obmedzený kapacitou vozidla, a preto sa je potrebné včas zaregistrovať. Cena je symbolické € 1,-. Žiadosti o rezervácie posielajte na dopravnifotoakce@email.cz. Do predmetu správy uveďte "Bratislava110". Napíšte nám aj vaše meno a priezvisko, príp. aj mená ľudí, ktorí sa s Vami zúčastnia.
Prihlášky môžete posielať do soboty 12. 10. 2019. Ďalšie informácie TU.

Tešíme sa na vás!

A ak by ste sa chceli stať novou vodičkou či vodičom trolejbusu, presne ako naša Ľubka, hľadáme práve Vás! Neváhajte nás kontaktovať na vodici@dpb.sk.

Pre viac informácií k akcí nás môžete kontaktovať e-mailom na zarnovicky.martin@dpb.sk alebo nám zavolajte na +421 940 435 624.

VYPREDANÉ

O akciu bol tak extrémne veľký záujem, že sme všetky lístky vypredali iba pár minút po zverejnení udalosti. Dvakrát sme preto navyšovali kapacitu a do prevádzky nasadíme aj posilové vozidlo. Zakaždým sa však lístky ihneď vypredali.

Na všetkých šťastných 90 účastníkov, ktorým sa ušlo miesto, sa v sobotu 19. 10. už teraz veľmi tešíme.

Prosba pre účastníkov

Pokial zistíte, že sa akcie nebudete môcť zúčastniť, napíšte to prosím čo najskôr na dopravnifotoakce@email.cz, aby mohlo byť uvoľnené miesto ponúknuté iným záujemcom, ktorým sa neušlo miesto. Ďakujeme.
 
Zároveň vás prosíme o dodržiavanie všetkých pokynov organizátorov, ktorí budú viditeľne označení. V rámci vozovní sa budeme pohybovať iba v skupine po určených zónach. Fungovať v nich bude bežná prevádzka, a preto sa nesmieme oddelovať.
 
A tí čo sa do trolejbusov tentokrát nezmestia, nemusia byť smutní. Nesmierne nás teší, že je o bratislavské trolejbusy až taký záujem, a preto plánujeme v budúcnosti organizovať ďalšie netradičné akcie s dopravnou tématikou.