Obľúbené letné sezónne linky odvezú cestujúcich aj tento rok


MHD ako ekologická a udržateľná forma dopravy každoročne prepraví na linkách 43, 52, 144 a 154 viac ako 200-tisíc cestujúcich. Posilnený letný režim daných liniek MHD počas víkendov a sviatkov reaguje na výrazný dopyt zo strany cestujúcich po spojení do známych turistických lokalít.

Cestujúci sa tak opäť komfortne dostanú aj do známej Kačínskej doliny, do ktorej zaistí dopravu linka 43, ktorá na konečnú Kačín bude premávať striedavo s konečnou Lesopark. Po trase Pekná cesta – Horáreň Krasňany začne po zimnej prestávke opätovne jazdiť linka 154 a spojenie Rače s lesmi nad Potočnou zabezpečí linka 52. Na linke 144 premávajúcej na Kamzík DPB pridáva  večerné spoje a predlžuje premávku až do 19:15. Zároveň, zlepší jej nadväznosť na trolejbusovú linku 44, ktorá ponúka dopravu z centra mesta.

 „Jarné počasie a pobyt v prírode je ideálna kombinácia, ktorá každoročne láka veľké množstvo Bratislavčaniek a Bratislavčanov. Som veľmi rád, že vďaka posilneniu liniek MHD premávajúcich do turisticky vyhľadávaných lokalít ponúkame návštevníkom Lesoparku komfortnú, rýchlu a ekologickú alternatívu k osobnému autu. Nadšencom turistiky tak odpadne  nutnosť hľadania parkovacieho miesta, naopak vďaka obsluhe rôznych lokalít spojených zaujímavými turistickými trasami získajú slobodu   a prírodu v okolí Bratislavy môžu preskúmať krížom-krážom bez nutnosti vrátiť sa na pôvodné miesto,“ povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB.

K rovnakému dátumu DPB upraví aj cestovné poriadky liniek 45, 67 a 79. V snahe zlepšiť prístup do Národného onkologického ústavu zavádzame na linke 45 nové spoje zabezpečujúce dopravu o 7. a 19. hodine. Po vyhodnotení predchádzajúcich zmien meníme aj rozsah premávky linky 79, ktorá bude premávať nielen v špičkách pracovných dní, ale celodenne mimo víkendov. Po vyhodnotení podnetov od obyvateľov, ako aj vzhľadom na nízku vyťaženosť bude linka 67 medzi zastávkami Vinohradnícka a Ovčiarska premávať iba počas špičiek pracovných dní. Rozsah premávky v úseku Astronomická – Vinohradnícka sa nemení.

S príchodom letného režimu je spojená aj každoročná zmena času. Tá 26. marca (v nedeľu) zastihne v premávke 20 nočných liniek, ktoré vykonajú odchody pred 2:00 podľa zimného času. Odchody po 2:00 budú vykonané už podľa letného času, pričom k zmene času príde vo vozidlách automaticky.