Od júla príde k viacerým zmenám v MHD: predĺženie trasy 66-ky a lepšie nadväzovanie ostatných liniek


Linka 66 doteraz jazdila zo zastávky Trhovisko po Domkársku ul. a späť. Po novom pridávame nové zastávky a predlžujeme jej trasu až do lokality novovzniknutého sídliska pri Hraničnej ulici v lokalite Grófska niva. Ide o dočasné riešenie, ktoré bude fungovať do vybudovania novej trolejbusovej trate.

„Od nástupu do funkcie sme si dali v dopravnom podniku cieľ: v čo možno najvyššej miere zlepšiť obslužnosť Bratislavy a zabezpečiť MHD aj tam, kde doteraz nejazdila. Grófsku nivu plánujeme v budúcnosti obsluhovať ekologickejším variantom – trolejbusmi. Plánovaná trať spojí rozvojové územie s Trnavským mýtom a nemocnicou na Kramároch,“ zdôraznil Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB a.s.

Autobus bude obsluhovať zastávky: Domkárska - Stn. ÚNS – Syslia – Krásna – Mierová – Nevädzová – DK Ružinov – Maximilána Hella – Solivarská – Úrad BSK – Líščie nivy – Trhovisko - Ružová dolina – Mliekarenská – Prievozská – Pažítková (v smere na Domkársku) – Hraničná – Strachanovská – Grófska niva.

Cestujúci môžu na zastávke „Pažítková", v smere na Domkársku, prestúpiť na trolejbusové linky č. 201, 202 a 212, vďaka ktorým sa pohodlne dopravia do centra alebo na Hlavnú stanicu. V opačnom smere bude možné prestúpiť na zastávke „Prievozská“. Názov zastávky Grófska niva sme zvolili tak, aby sa nezamieňal s názvom Mlynské nivy, na ktorý sú cestujúci zvyknutí najmä pre lokalitu autobusovej stanice. Vychádza z historického pomenovania kľukatej cesty Dunaja a jeho riečnej usadeniny - Grafen Au, ktorá sa tiahla od týchto miest.

Okrem nových zastávok sme vypočuli názory obyvateľov Jaskového radu a upravujeme školský spoj na linke 145. Ráno a v popoludní bude premávať po okružnej trase: Koliba - Bárdošova - Klenová - Vlárska - Jaskový rad - Bárdošova - Koliba. Na ulici Klenová obnovíme zastávky „Rozvodná“ a „Klenová“, smerom k Vlárskej ulici. Časy odchodov zo zastávky „Koliba“ ostávajú nezmenené, odchody smerom na Kolibu posúvame o niekoľko minút neskôr.

Od 1. júla zlepšujeme prestupy medzi spojmi. Nočné linky N91 a N93 zastavia aj na Panónskej ceste, aj na Jasovskej ulici. Linky 32 a 33, premávajúce medzi Dlhými dielmi a Riviérou, lepšie nadviažu na električky č. 4 a 9.

Keďže sa doprava v meste dynamicky mení, dlhodobo zbierame a vyhodnocujeme údaje z dopravných prostriedkov a na základe nich prispôsobujeme cestovné poriadky. Výsledkom sú drobné posuny odchodov na viacerých linkách, s cieľom zvýšenia presnosti MHD.