„S MHD po zelenej“ – posilňujeme spoje do prírody


V oblasti Železnej studničky bude zavedená každoročná sezónna doprava na Kačín. Linka 43 tak od zastávky Železná studnička bude striedavo každých 40 minút premávať do Lesoparku a na Kačín. Medzi Patrónkou a Železnou studničkou bude interval medzi spojmi naďalej 20 minút.

Na linke 52, ktorá premáva z Vajnôr do Rače na Potočnú, odkiaľ sa dá dostať k obľúbenému výletnému miestu Biely kríž, bude zabezpečený interval 30 minút od 8:30 do 19:30. Časy odchodov budú nastavené tak, aby cestujúci stíhali prípoj na električkovú linku 3 na zastávke Detvianska.

Aj obľúbená linka 144, ktorá spája Kolibu a Kamzík, bude premávať dlhšie, od 8:30 do 19:30, a na Kolibe bude mať prípoje na linky 203 a 145 (linka, ktorá nahradí pôvodnú linku 44).

Toto vylepšenie nám nenavýši počet vozidiel vo výprave, na linke 43 dokonca ušetríme jedno vozidlo vzhľadom na efektívnejšie obehy naftových autobusov oproti elektrobusom.

„Pobyt v prírode je počas tohto náročného obdobia ideálnym spôsobom relaxu a trávenia voľného času. Posilnením MHD v týchto lokalitách poskytneme cestujúcim zvýšený komfort a zároveň odľahčíme už teraz plné cesty a parkoviská. Ďalšou výhodou je, že turisti sa nemusia vrátiť na rovnaké miesto odkiaľ prišli a majú tam zaparkované auto. Vďaka využitiu MHD môžu zvoliť viaceré trasy a prejsť z jedného konca lesoparku na druhý, povedal Martin Rybanský, predseda predstavenstva DPB.

Vozidlá DPB pravidelne vozia cestujúcich v hlavnom meste aj na mnohé ďalšie turisticky atraktívne miesta v prírode, ako napríklad Sandberg či Horský park. Postupne ich predstavíme na sociálnych sieťach pod označením #smhdpozelenej.