Infolinka: 02 5950 5950

Zlepšenie prestupu na Molecovej


Príbeh, ktorý sa opakuje každý deň. Na Molecovu prichádza plný autobus X5 z Dúbravky a trolejbus 33 z Dlhých dielov. Všetci chcú prestúpiť na električku do centra. Časť ľudí sa pustí rovno do cesty plnej áut a prelieza zábradlie, ďalší idú poctivo cez prechod. Tí však električku stihnú iba málokedy.

To sa od dnes mení. Pokiaľ to bude možné, električky budú aj po čase odchodu čakať na prestupujúcich. V čase špičiek na to dohliadnú aj naši dispečeri. Myslíme si, že aj takéto drobnosti môžu podstatne zlepšiť vaše každodenné cestovanie. V čase rannej špičky budú električky X6 čakať do 1 minúty, v ostatných časoch, keď sú intervaly dlhšie, aj do 2 min.

Stáva sa, že napr. autobus X5 po ceste zdržia stavebné mechanizmy, ktoré opravujú trať v Karlovej Vsi a bolo by neférové, keby takýmto cestujúcim ušla nadväzujúca električka rovno pred nosom.

Rovnako zlepšujeme prestupy aj v opačnom smere. Autobusy X5 budú aj po svojom odchode čakať na prestúpenie všetkých cestujúcich z električky.

Toto opatrenie bude platiť až do konca výluky. Po nej plánujeme interval električiek do Karlovej Vsi ešte viac zahustiť tak, že budú jazdiť takmer za sebou, častejšie ako metro v zahraničí. Čakanie na prestup bude minimálne. 

Vybudovaný tu bude špeciálny integrovaný prestupný terminál, vďaka ktorému už pri prestupovaní nebude potrebné prechádzať cez cestu. Trolejbusy a autobusy budú zastavovať tesne vedľa električiek a prestup bude znamenať iba pár krokov.

Zlepšujeme prestup na Molecovej

ZLEPŠUJEME PRESTUP NA MOLECOVEJ🚋 Príbeh, ktorý sa opakuje každý deň. Na Molecovu prichádza plný autobus X5 z Dúbravky a trolejbus 33 z Dlhých dielov. Všetci chcú prestúpiť na električku do centra. Časť ľudí sa pustí rovno do cesty plnej áut a prelieza zábradlie, ďalší idú poctivo cez prechod.🚦 Tí však električku stihnú iba málokedy. To sa od dnes mení. Pokiaľ to bude možné, električky budú aj po čase odchodu čakať na prestupujúcich. V čase špičiek na to dohliadnú aj naši dispečeri.👮 Myslíme si, že aj takéto drobnosti môžu podstatne zlepšiť vaše každodenné cestovanie. V čase rannej špičky budú električky X6 čakať do 1 minúty, v ostatných časoch, keď sú intervaly dlhšie, aj do 2 min. Stáva sa, že napr. autobus X5 po ceste zdržia stavebné mechanizmy🚜, ktoré opravujú trať v Karlovej Vsi a bolo by neférové, keby takýmto cestujúcim ušla nadväzujúca električka rovno pred nosom. Rovnako zlepšujeme prestupy aj v opačnom smere. Autobusy X5 budú aj po svojom odchode čakať na prestúpenie všetkých cestujúcich z električky. Toto opatrenie bude platiť až do konca výluky. Po nej plánujeme interval električiek do Karlovej Vsi ešte viac zahustiť tak, že budú jazdiť takmer za sebou, častejšie ako metro v zahraničí. Čakanie na prestup bude minimálne. :) #mamespolocnyciel

Zveřejnil(a) Dopravný podnik Bratislava dne Pátek 18. října 2019