Autobus 133 bude premávať aj do centra mesta


Prichádzame s novinkou, ktorá istotne poteší cestujúcich z Dlhých dielov. Od utorka 1. októbra upravujeme prevádzku dočasného posilového autobusu 133 do centra mesta.

Autobus bude mať po novom zastávku na znamenie aj priamo v historickom jadre mesta - na Námestí Ľudovíta Štúra, medzi budovou Slovenského národného múzea a bývalého Propeleru.

Súčasne zrychlujeme aj jeho trasu na konečnej. Sme si vedomí toho, že linka pravideľne mešká kvôli veľkým zápcham na nábreží a spoje následne meškajú aj ďalšie jazdy už rovno z konečnej.

Po novom tak bude mať autobus konečnú na zastávke Malá scéna, iba kúsok od nákupného centra Eurovea a hneď sa otočí späť . Ušetrí tým takmer 5 min. ďalším cestujúcim, ktorí na neho čakajú na Dlhých dieloch.

Zároveň však cestujúcim odporúčame viac, než linku 133, využívať pri ceste do mesta kombináciu trolejbusu 33 a električky X6. Električka nikdy neuviazne v zápchach a jazdí každé 3 min.

𝗖𝗛𝗬𝗦𝗧𝗔́ 𝗦𝗔 𝗭𝗟𝗘𝗦̌𝗘𝗡𝗜𝗘 𝗗𝗢𝗣𝗥𝗔𝗩𝗬 𝗡𝗔 𝗗𝗟𝗛𝗘́ 𝗗𝗜𝗘𝗟𝗬

Pohodlnú dopravu na Dlhé diely o niekoľko mesiacov finálne vyrieši vybudovanie špeciálneho prestupného terminálu pri Riviére.

Ten výrazne zlepší prestupy medzi ekologickými a veľkokapacitnými električkami a trolejbusmi. Zastavovať budú hneď vedľa seba a po novom tak už nebude treba dobiehať cez križovatku. Terminál zabrání sa aj kolíziam, kedy cestujúci preliezajú zábradlie, prebiehajú na červenú a pod.